Detaljer om produktet

  • Løft patientpleje og kundekommunikation ved at levere omfattende information på en organiseret og effektiv måde.
  • Indlægssedlen viser omfattende og værdifulde oplysninger om sundhedsprodukter og kæledyrspleje i et klart design.
  • Forbedr kundeoplevelsen ved hjælp af et struktureret layout, der gør det nemt at forstå.
  • Mulighed for at tilføje uddannelsesindhold med værdifuld indsigt.
  • Privatliv og diskretion for at sikre fortrolighed og beskyttelse af følsomme oplysninger.
  • Flersproget tilgængelighed for at betjene forskellige målgrupper.

Vidste du det?

I medicinalindustrien handler valget af hvidt karton ikke kun om æstetik. Det handler om forbrugernes tillid. En hvid karton har et rent og klinisk udseende, der aktivt forsikrer forbrugerne om produktsikkerhed og kvalitet, hvilket øger forbrugernes tillid til de farmaceutiske produkter, de vælger.

Udsmykninger til PIL

pladsholder-trans
Double Sided Print

Begge sider af kartonen viser forskellige designs eller informationer. Denne teknik øger ikke kun emballagedesignets fleksibilitet og kreativitet, men optimerer også udnyttelsen af kartonens plads til det yderste.

MEST VISTE PRODUKTER

SENESTE NYT

Subscribe To Our Newsletter

Vil du holde dig opdateret med de seneste nyheder, trends og innovationer? Så tilmeld dig vores nyhedsbrev! Og... bare rolig, vi spammer dig ikke.

TILMELD DIG VORES NYHEDSBREV

Download certificering

Udfyld dine oplysninger nedenfor, så sender vi dig direkte videre for at se certificeringsoplysningerne.