Detaljer om produktet

  • Anvendes i vid udstrækning inden for logistik, e-handel, forskellige markeder og generel industri til effektiv drift og problemfri tilpasning.
  • Blanke og delvist fortrykte etiketter er designet til at blive overtrykt af kunden. Under produktionen efterlades visse sektioner med vilje delvist blanke eller med fortrykte elementer til personalisering og overtryk.
  • Fortrykte elementer kan omfatte branding, logoer eller andre oplysninger, mens tomme områder kan bruges til variable data som produktnavn, stregkode, serienummer eller udløbsdatoer.
  • En omkostningseffektiv løsning giver mulighed for optimerede processer, da virksomheder kan bruge det samme etiketlager til flere produkter eller applikationer, hvilket reducerer omkostningerne og forbedrer lagerstyringen.
  • En bred vifte af former, forbedringer og funktioner er tilgængelige for at opfylde alle dine krav til mærkning for at styrke dine driftsprocesser.

Beregn effekten af dine etiketter, og skift til et mere bæredygtigt valg. Omfattende livscyklusvurdering til evaluering af etiketter som en del af bæredygtigt emballagedesign. Tal med en af vores eksperter.

Embellishments for Blank Label

Udskæring
Cut Out

Et bestemt område af emballagematerialet er strategisk fjernet eller "skåret ud" for at skabe et hul eller en åbning til at fremhæve specifikke egenskaber ved produktet til forskellige formål, såsom at skabe et vindue, give adgang til visse oplysninger eller give forbrugerne mulighed for at interagere med produktet uden at åbne pakken helt.

MEST VISTE PRODUKTER

SENESTE NYT

Subscribe To Our Newsletter

Vil du holde dig opdateret med de seneste nyheder, trends og innovationer? Så tilmeld dig vores nyhedsbrev! Og... bare rolig, vi spammer dig ikke.

TILMELD DIG VORES NYHEDSBREV

Download certificering

Udfyld dine oplysninger nedenfor, så sender vi dig direkte videre for at se certificeringsoplysningerne.